מה צריך לדעת על השקעות נדל"ן בחו"ל

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים הופכים את החלום של השקעה בנדל"ן בחו"ל למציאות אמיתית וממשית. אם בעבר השקעה שכזו הייתה אפשרית רק לאחוזים בודדים בישראל, הרי שהיום יותר ויותר ישראלים מרשים לעצמם להשקיע בנכסים בחו"ל משום שהבינו שנכסים בחו"ל תהיה להם תמיד תשואה גבוהה יותר מאשר נכסים בישראל.

התפתחות התחום של השקעות נדל"ן בחו"ל הביאה להתפתחות של סקטור שלם של חברות העוסקות בו ומציעות ללקוחותיהן את מומחיותן וניסיונן בכל הקשור לניהול השקעות נדל"ן בחו"ל. אחת החברות הוותיקות בתחום היא חברת TGI, החברה שלי (יוסי טוביהו). אני עוסק מזה שנים בתחום של ניהול השקעות נדל"ן בחו"ל, וצברתי לאורך השנים לא מעט ידע ונסיון בכל הקשור לרכישת נדל"ן בחו"ל.

היתרונות של רכישת נדל"ן בחו"ל

  • שוק הנדל"ן בישראל הוא שוק פחות ופחות אטרקטיבי. היכולת להגיע לתשואה רווחית היא אפסית, וישראלים רבים הבינו שההשקעה האלטרנטיבית במקום הנדל"ן הישראלי היא הנדל"ן בחו"ל, אשר התשואה ממנו היא הרבה יותר גבוהה.
  • השקעה בנדל"ן בחו"ל אינה דורשת סכום כסף גבוה, היות ונכסי נדל"ן בחו"ל עלותם קטנה מנכסי נדל"ן בישראל פי כמה וכמה.
  • השקעה בנדל"ן בחו"ל יש לה יתרונות מבחינת מיסוי שנחשב יחסית לקל.

החסרונות של השקעה בנדל"ן בחו"ל

  • מדובר בהשקעה בשלט רחוק , אנחנו משקיעים בנכס נדל"ני הנמצא במרחק אלפי קילומטרים מאתנו מבלי שנדע האם אנו רוכשים בעצם חתול בשק, שהוא בעצם נכס עלוב וחסר ערך.
  • השקעה בנדל"ן בחו"ל עלולה להיות כרוכה בהוצאות רבות כמו דמי רכישה, עלויות תחזוקה שוטפת עלויות ביטוח ועוד.

טוביהו על השקעות נדל"ן בחו"ל

אז איך כדאי לבצע רכישה של נדל"ן בחו"ל

מי שמעוניין להשקיע בנדל"ן בחו"ל כדאי לו שלא יעשה זאת על דעת עצמו, ולא יעשה זאת באופן פזיז וללא התייעצויות קודמות. יש היום לא מעט חברות המתמחות בתחום של השקעות נדל"ן בחו"ל ומשמשות כמתווכות. חשוב לבחור חברה מוכרת ובעלת מוניטין, כמו חברת TGI השקעות נדל"ן בחו"ל שבבעלותי (יוסף טוביהו), אשר עוסקת מזה שנים בתחום השקעות הנדל"ן וידועה כחברה אמינה ורצינית.

בנוסף לכך מומלץ לבדוק לפני רכישת הנכס  את כדאיות ההשקעה ע"י בדיקת התשואה הצפויה שתהיה מהנכס, ובדיקת ההוצאות הצפויות בשל רכישת הנכס. כמו כן כדאי לבדוק מה צפויה להיות עליית הערך של הנכס במקרה של מכירת הנכס. עוד סוגיה שכדאי ללמוד אותה לפני רכישת הנכס היא הפן המשפטי של רכישת נכס בחו"ל.

אז מי מכם ששקל את האפשרות של השקעה בנדל"ן בחו"ל כדאי לו לדעת שצריך לבצע אותה בחוכמה ובזהירות בעזרת חברות המתמחות בכך. אחת החברות המובילות בתחום היא חברת TGI  שמאחוריה כבר אלפי משקיעים ישראלים, שנהנים היום מתשואות גבוהות מהשקעות נדל"ן חכמות בחו"ל.